środa, 10 lutego 2016

Coś z terenu Luty 2016


17 komentarzy:

 1. Super filmiki,tylko dłuższe Panie Darku,i częściej :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. super filmiki,tylko proszę dłuższe i częściej:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fimik na Soboniu z tajemniczą postacią w tunelu

  http://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/60326,tajemnicza-postac-w-podziemiach-riese

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/60326,tajemnicza-postac-w-podziemiach-riese

  TAJEMNICZA POSTAĆ W PODZIEMIACH "RIESE" prosze sparwdzic parwda czy moze mistyfikacja

  OdpowiedzUsuń
 5. Darek jak skomentujesz ten filmik
  https://www.youtube.com/watch?v=VxTfMm74ur0

  OdpowiedzUsuń
 6. https://www.youtube.com/watch?v=IaW23574QDs

  OdpowiedzUsuń
 7. Brednie.to kopalnia wapienia w Nowej Wsi Kłodzkiej jescze raz przypominam teren prywatny a Pan nie ma pozwolenia wejście, nagrywanie oraz upublicznianie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozumiem że teren ogrodzony i wszedł przez płot,ew.tablice informacyjne ze teren prywatny,jesli tak to jaki obszar obejmuje... trzeba dopełnić pewnych starań,potem straszyć :)

   Usuń
  2. Jakie straszy? Kultura nie boli.

   Usuń
 8. https://m.youtube.com/watch?v=3PFZZ1-xzZo

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja względem tego filmu, za którym kryje się prawdopodobnie Agroturystyka Ruczaj z Rzeczki, czyli pan Heniek Macanko (tu chyba jego syn) et consortes. To są ostre chłopaki, pchają się śmiało w różne dziury, ale czasem wypuszczą "węża morskiego" mającego przykuć uwagę.
  Myślę, że to "fejk", jak wspomniałem niegdyś, dupa ze mnie nie eksplorator, ale byłem w kilku miejscach również sam. Znając atmosferę panującą w sztolniach, wątpię, by doświadczony eksplorator na widok czegoś niezwykłego bez chwili zastanowienia puścił się za tym w pogoń ;)
  Nawiasem mówiąc, w całości filmu z tej wyprawy, "czule" wspominany jest i pan Darek, przy okazji oglądania przez uczestników wycieczki figurki znanej z "Czarnej magii Riese".

  OdpowiedzUsuń
 10. Natknąłem się na taki tekst ,,Pod Stalingradem ciągnął się duży system podziemnych dróg. W czasie walk były one wykorzystywane zarówno przez Armię Czerwoną, jak i przez Niemców. Dochodziło tam też do potyczek. Co ciekawe, z początkiem działań w mieście Niemcy zaczęli budować własny system. Prace trwały praktycznie do końca bitwy i dopiero pod koniec stycznia 1943 r., gdy niemieckie dowództwo zrozumiało, że sprawa jest przegrana, podziemne tunele wysadzono. Nie wiemy, co takiego Niemcy chcieli zbudować pod miastem. Jeden z niemieckich żołnierzy w swoim dzienniku napisał, że odniósł wrażenie, że dowództwo chciało dokopać się do piekła i wezwać demony na pomoc.Hitler wiedział coś, o czym dziś nie wiemy, ale to właśnie to miało być motywacją do budowy tuneli i dokładnych badań miasta i dlatego tak ważne było dla niego opanowanie tego rejonu. W czasie bitwy w słynący z różnych anomalii rejon Pasma Niedźwiedzicy wjechał niemiecki zagon pancerny. W ciągu dwóch minut cała kolumna miała zostać całkowicie zniszczona, a ziemia wypalona'' Darku wiesz coś więcej na ten temat lub ktoś inny ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Natknąłem się na taki opis ,,Pod Stalingradem ciągnął się duży system podziemnych dróg. W czasie walk były one wykorzystywane zarówno przez Armię Czerwoną, jak i przez Niemców. Dochodziło tam też do potyczek. Co ciekawe, z początkiem działań w mieście Niemcy zaczęli budować własny system. Prace trwały praktycznie do końca bitwy i dopiero pod koniec stycznia 1943 r., gdy niemieckie dowództwo zrozumiało, że sprawa jest przegrana, podziemne tunele wysadzono. Nie wiemy, co takiego Niemcy chcieli zbudować pod miastem. Jeden z niemieckich żołnierzy w swoim dzienniku napisał, że odniósł wrażenie, że dowództwo chciało dokopać się do piekła i wezwać demony na pomoc.Hitler wiedział coś, o czym dziś nie wiemy, ale to właśnie to miało być motywacją do budowy tuneli i dokładnych badań miasta i dlatego tak ważne było dla niego opanowanie tego rejonu. W czasie bitwy w słynący z różnych anomalii rejon Pasma Niedźwiedzicy wjechał niemiecki zagon pancerny. W ciągu dwóch minut cała kolumna miała zostać całkowicie zniszczona, a ziemia wypalona '' Darku wiesz coś więcej na ten temat lub ktoś inny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przydałoby się jakieś lepsze źródło niż Joe Monster :) O ile dobrze poszukałem to te wzgórza rozciągają się kilkanaście kilometrów od miasteczka Żirnowsk czyli Жирновск. A w jego hasłach encyklopedycznych np. tutaj: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA nic nie ma o walkach w czasie wojny. Porównując z mapami frontowymi dostępnymi w sieci - ciężko stwierdzić, czy Niemcy tam w ogóle dojechali. Coś jednak może być na rzeczy z wypaleniami, tym bardziej że wzgórza mają być z mało zbitych formacji skalnych, przepuszczalnych - są to złoża ropy naftowej, które tam są eksploatowane od 1949 roku :) Historia naszej cywilizacji zna samoczynne eksplozje ropy i pożary towarzyszącego mu gazu, prosto z ziemi/piekła, co nawet znalazło odbicie w kilku religiach świata. Polecam obrazki np. z miejscowości Darvaza :) Tak więc fajna bajka, pewnie trochę oparta na prawdzie - ale czy Niemcy tam w ogóle dojechali? To jest inna sprawa.

   Zapewne podobnie jest z samym Stalingradem - wykorzystywane były owszem rozwinięte tunele, ale zdaje się, że kanalizacji podziemnej. Poproszę źródło o dokopywaniu się do piekła :)

   Usuń
  2. Tylko na takie źródło trafiłem ;> historia brzmi tajemniczo , a czy jest prawdziwa cóż ... ja nic konkretnego nie znalazłem wiec popytać nie zaszkodzi ;>

   Usuń
 12. https://m.youtube.com/watch?v=tlbWN8Mq1FA

  OdpowiedzUsuń
 13. Tablica oczywiście jest. Nie straszę tylko wymagam troszkę kultury. Poza tym wypowiadane na temat tego miejsca brednie wołają o pomstę do nieba. Nie lepiej było pokazać ruiny domu wypoczynkowego członków NSDAP znajdujących się niedaleko?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.