poniedziałek, 16 lutego 2015

Relacja z Gdańska 14-15 lutego 2015
Bardzo dziękuję wszystkim za liczne przybycie i poświęcenie swojego czasu na wspólna wycieczkę po Gdańsku i okolicach!
Teraz zapraszamy 28 lutego do Poznania (szczegóły na podstronie Imrpezy-Wyjazdy).
Do zobaczenia.


5 komentarzy:

 1. dzwonek telefonu duzo mowi hehe a propo caritasu to do puki nie zrozumiesz ze watykan i niemcy to-to samo,doputy nie zrozumiesz co laczy te instytucje.Jak pisal Jozef Back przed wojna 'Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego.'

  OdpowiedzUsuń

 2. Jest taki materiał: "Major "Łupaszka" i emocje" z roku 2008.
  http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/7644,major-lupaszka-i-emocje,id,t.html?cookie=1
  Zamieszczone komentarze:
  1.Moja rodzina ,to repatrianci z Wilna.Dziadkowie opowiadali mi o bandziorze ,ksywka łupaszka.jego walka polegala na mordowaniu ludnosci cywilnej ,miedzy innymi z bezrolnymi ,ktorzy odwazyli sie wziac ziemie z reformy rolnej.mordowal wszystkich jawnie wspolpracujacych z nowa wladza,jak rowniez nawet podejrzewanych o to,co bylo w jego przekonaniu zdrada.a oni chcieli po prostu spokojnie zyc, po szesciu latachstrasznej wojny.oczywiscie tamta wladza nie byla świeta,to fakt,ale inaczej nie zaprowadziliby porzadku w kraju.to na tyle,nie chce mi sie wiecej rozwodzic nad bandziorami.tak sie toczy k*** historii,wczoraj bandyta,dzis bohater,jutro byc moze znowu okaze sie bandyta.
  2.Mordowali nie tylko zwolenników nowej władzy, ale również chłopów którzy odmawiali im oddania koni. Kilka lat temu materiały na temat Łupaszki wisiały w sieci na stronach IPN, teraz zniknęły. Cenzura działa w najlepsze.
  3.Ludzie po wojnie chcieli normalnego życia. Co mógł osiągnąć jeden czy dwa oddziały. Ludzie mieli prawo wybrać to co wybierali czyli spokój, pracę. Ale on takich ludzi zabijał. Nie miał prawa!!!
  4.Czlowieku kim ty jestes? ze osmielasz sie tak bezczelnie oskarzac tego wybitnego Polaka jezeli masz odwage tak pisac to sie ujawnij dla mnie jestes tylko scierwem i pokomunistycznym pomiotem,dzieki takim ludzia jak ty komunizm gnebil nas tyle lat,tu w tym kraju prosze sie wyrazac pochlebnie o naszych wielkich patriotach takich jak Pan major
  5.Banda to banda - teraz wybielana, a to tylko zwykli bandyci udający wojsko.
  6.Polecam filmik na youtube http://pl.youtube.com/watch?v=6TvGGAikh4o
  7.Szczególnie polecany rodzinom obrabowanych i pomordowanych przez "żołnierzy" Łupaszki!

  Jak widać dyskusja była już wcześniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze to poproszę te kwity IPN na niego, po drugie to jaki sens ma walka oddziału 40-80 osobowego z ludnością cywilną. To jest zaprzeczenie działania partyzantki, które jest oparte o przychylność ludności miejscowej. 80 chłopa, a później 40 to mogli pogonić / rozbroić / wydać mieszkańcy 2 wsi. Ale takie coś nigdy nie miało miejsca.

   Natomiast opluwanie Łupaszki i Jasienicy znane jest nie od dziś.

   Usuń
  2. A jaki ma sens że tu piszesz? Z zapytaniem o kwity zgłoś się do IPN, albo Sidora.

   Usuń
  3. Twoje pisanie nie ma żadnego, zalecam zgłosić się do lekarza :)

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.