wtorek, 4 listopada 2014

Shiro Ischi - Japoński Mengele
Japońskie eksperymenty zapomniane lub nie chciane . USA meni olali temat , Japończycy byli gorsi od niemców , Wyspy Marszała , Okinawa , Singapur , Mandżukuo zapoznajcie się z tym tematem .

2 komentarze:

 1. http://historia20wieku.blogspot.com
  Obozy, wydarzenia, ludzie, uzbrojenie
  Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jednym z pseudomedycznych badań Japończyków na "kłodach" było wypompowywanie krwi i zastępowanie jej krwią zwierząt. Jest to kombinacja między rożnymi gatunkami co można podciągnąć pod określenie hybrydyzacji.
  Sam pomysł z zamianą krwi ludzkiej na inną nie jest nowy.
  "Wiarygodne doniesienia o przetoczeniu krwi pochodzą z wieku XVII, kiedy to angielski lekarz William Harvey po raz pierwszy opisał w sposób naukowy krążenie krwi w ludzkim organizmie. Na podstawie jego pracy w drugiej połowie XVII wieku podejmowano wiele prób przetaczania ludziom krwi zwierzęcej, np. psiej lub jagnięcej.
  Z wielu doniesień o takich zabiegach najlepiej udokumentowane jest przetoczenie około 270 ml krwi tętniczej jagnięcia dokonane w 1667 r. przez Jean Baptiste Denisa, nadwornego lekarza Ludwika XIV. Chłopiec, któremu Denis przetoczył krew, znajdował się w ciężkim stanie po licznych „leczniczych” krwioupustach, którymi próbowano wyleczyć go z gorączki. Uzasadniając wybór „krwiodawcy” Denis stwierdził m.in., że krew zwierzęca jest bardziej czysta od ludzkiej, a to ze względu na właściwą ludziom skłonność do „rozwiązłości i niepomiarkowania w jedzeniu i piciu”. Chłopiec przeżył ten zabieg, a nawet wyzdrowiał, co zachęciło Denisa do dalszych prób. Niestety czwarty chory poddany transfuzji zmarł, co stało się przyczyną pierwszego w historii procesu o błąd lekarski z dziedziny transfuzjologii. Lekarz został ostatecznie uniewinniony przez sąd, jednak przetaczanie krwi zyskało już złą sławę, również ze względu na opisywane przez innych eksperymentatorów ciężkie, a nawet śmiertelne powikłania. W wielu państwach wprowadzono nawet prawny zakaz przetaczania krwi u ludzi. W znacznej części Europy zakaz ten obowiązywał przez ponad 150 lat."

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.