środa, 23 maja 2012

Wilczyca -SS

Margarete Ilse Koch

z domu Köhler (ur. 22 września 1906 w Dreźnie, zm. 2 września 1967 w Aichach) – niemiecka nadzorczyni SS (SS-Aufseherin) w nazistowskich obozach koncentracyjnych, od 1937 żona Karla Otto Kocha, komendanta obozu w Buchenwaldzie, zbrodniarka wojenna, w powojennych Niemczech zwana "Komandorową z Buchenwaldu".
Ilse Koch była trzecią córką majstra, ukończyła szkołę handlową i w 1922 odbyła praktykę zawodową w księgowości, potem pracowała w różnych zakładach jako sekretarka. W kwietniu 1932 wstępuje do NSDAP (nr 1130836). Tu poznała swego przyszłego męża, oficera SS Karla Kocha, z którym 25 maja 1936 wzięła ślub. Młoda rodzina mieszkała na terenie obozu KZ Buchenwald od lipca 1937 do stycznia 1941. Tu urodziło się troje dzieci (Artwin: 17 czerwca 1938, Gisela: 26 kwietnia 1939 i Gudrun: 11 grudnia 1940 zm. w lutym 1941 na skutek nieprawidłowego odżywiania). Małżeństwo nie było jednak szczęśliwe, gdyż Koch oddalił się od żony, a ona miała romanse z Hermannem Florstedtem i naczelnym lekarzem obozu w Buchenwaldzie Waldemarem Hovenem.
W 1941 została awansowana na SS-Oberaufseherin, czyli główną nadzorczynię obozu kobiecego, której podlegały wszystkie esesmanki. Przez więźniów nazywana "Suką [albo Wiedźmą] z Buchenwaldu". Więźniowie zeznawali po wojnie, iż Ilse Koch osobiście wybierała więźniów z "ciekawymi" tatuażami, po czym nakazywała wyrabianie rękawiczek, torebek, opraw książek i abażurów z ludzkiej skóry (z tego względu zyskała także przydomek "Ilsa-Abażur"). Stół, przy którym Kochowie spożywali obiady, udekorowany był specjalnie spreparowanymi ludzkimi czaszkami. Stwierdzono, że pod wpływem męża zaczęła torturować więźniów i więźniarki, m.in. z lubością zmuszając ich do gwałtów na innych współwięźniarkach. Za te ekscesy o podłożu seksualnym została zdyscyplinowana nawet przez nazistów.

W sierpniu 1943 małżonkowie zostali aresztowani przez SS w Weimarze pod zarzutem korupcji i potrójnego morderstwa. Nie potwierdziły się podejrzenia, że Ilse Koch pomagała w defraudacji kosztowności pochodzących od ludzi osadzonych w obozie, za którą Karl Koch został stracony przez władze hitlerowskie tuż przed końcem wojny. W grudniu 1944 Ilse Koch została uniewinniona, ale już 30 czerwca 1945 w Ludwigsburgu aresztowali ją Amerykanie jako domniemaną zbrodniarkę wojenną. W 1947 została jako jedyna kobieta oskarżona w procesie buchenwaldzkim w Dachau za przestępstwa przeciwko ludzkości i skazana na karę dożywocia. Wniosła rewizję.
Ilse Koch w trakcie pobytu w areszcie zaszła po raz czwarty w ciążę (nigdy nie ujawniła nazwiska ojca swego dziecka), dlatego dożywocie zamieniono jej na jedynie cztery lata pozbawienia wolności. Wyrok zapadł w 1947 na mocy decyzji amerykańskiego trybunału wojennego. 29 października 1947 urodziła syna Uwe Köhlera. Nigdy nie zezwolono mu później na zobaczenie matki.

W związku z licznymi protestami pod koniec 1949 została oskarżona przed państwowym trybunałem bawarskim o mordy i znęcanie się nad niemieckimi więźniami. Zarzut zlecania przez nią wyrobu „dzieł sztuki” z ludzkich szczątków nie został dostatecznie udowodniony. 15 stycznia 1951 sąd w Augsburgu skazał ją na dożywocie. W następnych latach starała się bezskutecznie o ułaskawienie. Koch powiesiła się w swej celi na prześcieradle w więzieniu kobiecym w Aichach 2 września 1967.
NAWET SS MANI BALI SIE TEJ BESTII W CIELE KOBIETY

20 komentarzy:

 1. Szanowni Panstwo,

  mysle ze zamieszczenie w/w opisu zbrodni zdemoralizowanej,zdegenerowanej dewiantki jest wstrzasajace,przerazajace w swojej formie. Ta kobieta byla na co dzien matka i zona,prowadzila po tych wszystkich morderstwach "normalne zycie" jako szanowana Niemiecka kobieta! Prosze sobie wyobrazic przerazenie ludzi ktorzy bali sie jej wzroku! Nikt nie byl bezpieczny,a metody tortur budzily olbrzymi i trwaly lek nawet dla SS-manow,straznikow obozu. Bali sie jej wszyscy.

  Prosze i zachecam do przeczytania ujmujacego przekazu swiadka - ofiary terroru obozowego Pana Stanislawa Szatkowskiego.

  Zeznanie - swiadectwo "Droga Krzyzowa" w calosci dostepne jest na II forum Pana Dariusza Kwietnia i dodatkowo uzupelnione jest o material video.


  Max

  http://davidicke.pl/forum/droga-krzy-owa-kz-mauthausen-t10256.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też niesłychanie wstrząsające Max.Dzięki za to.

   Usuń
 2. Witam.Tak sobie czytam o tych ludziach którzy pochodzili z normalnych domów i po jakimś czasie stali się diabłami w ludzkiej skórze wystarczyło ogólne przyzwolenie a mogli robić co chcieli.Teraz też mamy do czynienia z takimi zachowaniami oczywiście nie tak drastycznymi ale jak narazie mamy inne czasy.Dzisiejsze tak zwane STREFY EKONOMICZNE zasada działania takiego zakładu pracy to tysiące ludzi pracujących w warunkach szkodliwych za najniższe wynagrodzenie w kraju umowy podpisywane co 14 dni ludzie Ci są nadzorowani przez tak zwanych "liderów=kapo" trochę lepiej opłacanych którzy decydują kto ma zostać a kto na bruk póżniej są kierownicy a nad nimi dowódctwo czyli menagerowie i mamy cały przkrój jak w obozie pracy.I nikt nic nie może zrobić bo firmy są niemieckie i wykorzystują dalej tanią siłę roboczą.A więc mamy powrót do historii może bardziej w softowym wydaniu ale zobaczymy co będzie dalej.W podsumowaniu pamietam jak byłem byłem dzieciakiem i do domu mojego dziadka przyjechali niemcy którzy tam mieszkali przed wojną i powiedzieli mu że "MY TU WRÓCIMY MOŻE ZA 30,40,50 LUB 70 LAT I NIE BĘDZIE POTRZEBNA WOJNA I TAK WSZYSTKO ODDACIE"
  Wszystko się sprawdza Darek pisze o WILCZYCY a Polak dla Polaka coraz większym wilkiem!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. ogólnie mam wrażenie że kierownicy przechodzą szkolenia z chamstwa i sk...ństwa, ktoś nadzorujący ma poniżać? to taki model? -obojętnie czy praca fizyczna czy nie. Studia marketingu i zarządzania pokończą to już w oczy nawet nie patrzą, stają się nadludźmi. Tak... wydanie soft podobnego systemu. Bez tortur, bez stosów ciał, a wchodzi taki np dyrektor oddziału i łamie ci się głos, wszyscy stają na baczność. A prywatnie- przemiły , towarzyski człowiek. Dawniej na nadzorców wybierali kryminalistów bo najgorsze zachowania mieli wrodzone a nie wyuczone.
  Oczywiście po obejrzeniu filmiku z linka maxa... nasze problemy zdają się niczym w porównaniu z przeżyciami ludzi w obozach, ale to jak rozwija się w człowieku zło, daje do myślenia, bo zasadniczo w czasie wojny nie było powiedziane jak bardzo kto ma być okrutny, a jednak, dzierżąc władzę w ręku, wykazywali 200% pomysłowości zadając cierpienie , niszcząc godność ludzką. (no chyba że mieli system prowizyjny lub plan wykonania CELU -jak w banku).

  OdpowiedzUsuń
 4. "Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - ale wchodzimy już w filozofie.
  Planete nakręciło film " dwa oblicza- uwarunkowania sytuacyjne" - pokazuje jak ze zwykłych ludzi zrobić bohaterów lub katów, opisuje eksperyment stanfordzki i inne.
  Więc jako że mamy to wpisane w naturę trzeba wybierać lepszych przywódców, a jak się zobaczy popaprańca co sieje nienawiść do innego narodu lub pędzi na wojne to pogonić dziada. Do tego dbać o podział władzy, a co do szefów to cienie kapitalizmu ale do socjalizmu nie wrócimy.

  Mówią że zapomnieć o historii to powtórzyć jej błędy, i kwestia w edukacji, ale jak tu skoro publiczna misyjna telewizja puszcza programy pokroju m jak gówno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak z psychologii , jak jeszcze chodziłem na fakultet to mocno mnie to zainteresowało - polecam film "Experyment" , na podstawie Experymentu Milgrama , nie chce mi się rozpisywać , zainteresowani sobie w google znajdą . Pokazuje on jak rodzi się agresja wobec podwładnych ,kiedy dany osobnik dostaje władzę .
  Do tego dochodzi psychologia tłumu L.Bonn .
  Warto poznać te pozycje - przydają się w życiu codziennym.

  W porządnych firmach kierownicy przechodzili badania czy nadają się do funkcji zarządzania ludźmi, obecnie się tego nie robi - koszta itp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam też przejmującą książkę "Efekt Lucyfera" P. Zimbardo, autora pierwowzoru eksperymentu więziennego. O tym, jak łatwo można stać się bestią.
   Co do specjalnych kursów sk..syńtwa, to potwierdzam, są takie- mój ojciec taki ukończył w swojej firmie, tzw "miękki mobbing" tzn takie metody znęcania się nad podwładnymi, za które nie można być pozwanym, cwane to.
   A na koniec link do dziwnego komiksu o zbrodniarce nazistowskiej Irmie Grese:
   http://www.ssaufseherin.fora.pl/schnell-wichtige-fakten-uber-ss-aufseherin-irma-grese,14/schnell-komiks,9.html

   Usuń
 6. A teraz porównajcie to ,co robiła ta kobieta jak i inni mniej lub bardziej zwyrodnieni ,do tego co mają robic ufoludki.
  Piszę te slowa bo często zdarza sie przy kolejnych rewelacjach o przeprowadzonych obdukcjach ,mozna przeczytać o nieludzkim zachowaniu sie ich wobec nas .A gdybyście z góry ,z lotu ptaka zobaczyli obozy ,panujace tam zwyrodnienie .I to na całym świecie ,archipelag gułagów,obozy koncentracyjne ,obozy przejściowe itp.
  Jakie mielibyscie podejście do takiej rasy ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zalozenia - Doktryna

  Celem "Eksterminacji" podludzi jest ich wyzysk i ciezka bez wzgledu na ich pochodzenie,plec czy wiek. Kazdy jest tyle wart na ile jest przydatny dla przemyslu, wzrostu sily i kapitalu Panstwa - Systemu.

  Nie ma mowy o tworzeniu dodatkowej opieki spolecznej (renty i emerytury),medycznej czy prawnej. Jedynie niewolnicza praca pod nadzorem funkcjonariuszy moze byc wynagradzana najnizszym uposazeniem - minimum soclalne.

  Nalezy tepic wszelkie przejawy oporu,lamac je w zarodkach i pacyfikowac nie pozwolic na krzewienie kultury lub historii,zamykac szkoly i osrodki kultury!


  To tylko probka - moja wlasna interpretacja obecnej sytuacji ludzi - Polakow w ich wlasnym panstwie - "obozie", w ktorym sa traktowani jako zwykli robotnicy gdy ich nadzorcy "Nadludzie" - dyktuja tempo zycia i ich smierci.

  Uwaga:
  Polski obywatel pracuje najdluzej za najnizsza stawke w calej Unii Europejskiej i srednio zyje krotko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracujemy najwięcej ale wystarczy spojrzeć na statystyki wydajności (50-60% średniej UE), do tego w Polsce dokształca się po 25 roku życia ok 4-7 % osób pracujących, a np w Dani 27%.

   Nie przesadzałbym z tą analogią do eksterminacji, i tak jesteśmi krajem bardzo socjalnym. Bo jeśli to eksterminacja to co ma powiedzieć 90% afryki, azji,czy ameryki S.
   Może zamiast postkomunistycznej postawy roszczeniowej, powinniśmi jako społeczeństwo zacząć rozumieć że trzeba na dobrobyt sobie zapracować

   Usuń
 8. Drogi Empek,

  jak wiesz Polska nie byla objeta po wojnie Planem gospodarczej reformy i pomocy jaka otrzymaly Niemcy - Plan Marshala!

  Dziwi mnie fakt ze nie zauwazasz ze przez 60 lat bylismy pod okupacja sowiecka i wszytko bylo objete komunistycznym planem kierowania dobr do CCCP? Przypomne moze fakt ze za 10 wagonow wegla lub zboza ktory szedl do CCCP my Polska otrzymywala 1 wagon bezuzytecznych czesci do traktorow lub zabawek dla dzieci. Takie byly realia.

  Polska jako kraj nigdy nie otrzymala pomocy,Nigdy! Polskie spoleczenstwo pozbawione byly takich luksusow jak banany,kolorowa telwizja lub jeans. Komuna zniszczyla wszystkie formy wolnorynkowej wymiany towarow i uslug.

  Ja osobiscie moge Tobie postawic przed oczami ofiary holokaustu, ofiary rezimu Stalinowskiego lub PRL -u ktore dostaja ok 900 zl renty lub emerytury iwec nie rozumiem o czym ty mowisz o jakiej pracy? Gdzie i za ile,poledz sobie do Walbrzycha i zobacz jak wyglada to miasto jak wygladaja tam ulice i biedni ludzie.

  3-4 Milony Polakow wyjechalo za chlebem z Polski! Chyba nie dlatego ze im tak dobrze bylo....w kraju?

  Przemysl to prosze,bo mi wydaje sie ze nie masz racji.

  A jak chcesz zobaczyc jak pracuja Polacy na emigracji to zapraszam, cokolwiek robia robia to 100 razy lepiej i dokladniej niz ich koledzy z Danii,Niemiec czy Anglii.

  Wydajnosc pracy bardzo wysoka. Obecny rzad chce aby Polacy pracowali do 67 roku zycia! Co oznacza ze srednio za 45 lat pracy otzryma glodowa emerture i brak opieki socjalnej i medycznej.

  Zapytaj tych co zyja za 1000 m-c zl i maja rodziny!


  Wybacz za ton mojej wypowiedzi.


  Max

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Max całkowicie się zgadzam z pierwszą częścią wypowiedzi. Ale ile lat będziemy jeszcze opowiadać o naszym ciężkim losie, umartwiać się i być w mentalności ofiary.
   Mam 24 lata nie pamiętam prl`u, kartek, centralnej gospodarki. Rozumiem że są biedniejsze regiony naszego kraju w którym ciężko znaleźć pracę, ale to co robisz to demagogia bo we wszystkich krajach świata są ludzie w ciężkiej sytuacji finansowej. A pojedz do rosji albo na bialoruś to będziesz z tymi pieniędzmi w klasie średniej.

   Trochę statystyk:
   80% dorosłych polaków w 2011 w żaden sposób się nie dokształcało
   Najpopularniejsze kierunki studiów w 2010 roku to zarządzanie i pedagogika razem ok 80 tyś studentów
   2010 roku 56% polaków nie przeczytało żadnej książki
   Stopa bezrobocia (>20%) jest najwyższa u osób z wykształceniem gimnazjalnym i podstawowym - a liceum i technika są za darmo.
   Średnia Minimalna pensja za którą bezrobotny przyjmie prace w polsce wynosi 1476 zł netto.

   Pomijają masę innych wskaźników,frekwencje wyborczą, ludzie wolą 5 raz obejrzeć jakiś film, napić się piwa niż usiąść z samouczkiem angielskiego.

   Max piszesz że nikt nam nie pomaga, ale idąc do urzędu pracy czy zapisując się do jakiegoś programu unijnego możesz dostać 100% dofinansowania na nauke jakiegoś zawodu.
   Piszesz że polscy pracownicy są wydajni na zachodzie i wszyscy ich chwalą. Po pierwsze mówisz tu o pracach rolniczych, początkowych, zmywaku i budowlańcach. Ale nie po to kształcimy studentów. po drugie wyjechali ludzie odważni, zaradni i w dużej mierze znający języki- w pewnym wymiarze charakterologiczna elita (oczywiście nie wszyscy) .

   Również wybacz mi ton mojej wypowiedzi. W Polsce jest ludziom ciężko, nie neguje tego, pisze tylko ze stosunkowo nieduży % chce coś z tym zrobić.

   Usuń
 9. Panie Dariuszu, przede wszystkim świetny blog! Wiedza i praca, którą Pan wykonuje jest doprawdy wyjątkowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem filmów oraz opowiadanych przez Pana historii. Pewnie nie trzeba o tym mówić, ale proszę nie zwracać uwagi na ignorantów i nadal robić swoje. Pozdrawiam Serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Empek nie pisz o tym o czym nie wiesz czyli o życiu.Masz 24 lata co ty możesz wiedzieć chyba tylko w teorii.Żyjemy w przegranym,skorumpowanym kraju i tylko bić brawo tym którzy wyjechali i mają zamiar wyjechać za granicę.Sam planuję stąd uciekać z rodziną mimo że mam pracę dobrze zarabiam ale nie widzę przyszłości dla siebie w tym kraju.Co ty piszesz człowieku za bzdury naczytałeś się statystyk one kłamią jak wszyscy nasi politycy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli jedynym argumentem jest to że mam 24 lata, statystyki kłamią a Polska jest popierdolona bo ty znasz życie to chylę czoła. Postrzegaj świat jak chcesz, ale nie myśl że twoje "bzdury" są obiektywniejsze/ prawdziwsze od moich "bzdur".

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś jadąc samochodem słyszałem piosenkę,oto fragment"...wole Polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu..."i całkowicie zgadzam się z autorem tych słów.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest też dowcip o muchach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie przesadzajmy z tym "gównem",po prostu patrzymy na zachód i widzimy przepaść. Ale ta przepaść się zmiesza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację nie przesadzajmy, pożyjemy zobaczymy dajmy sobie na luz.Pozdrawiam.

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.