poniedziałek, 12 grudnia 2016

Na podstawie bredni Dariusza Kwietnia I


Adolf Butenandt...

W roku 1935 Butenandt przedstawił światu Testosteron jako kolejny hormon w organizmie ludzkim. Za to odkrycie w 1939 roku dostał Nagrodę Nobla z drugim naukowcem, której nie przyjął. Ogólnie Internet jest pełen informacji na temat tego niemieckiego naukowca. Butenandt przez całe swoje życie był noszony na rękach przez środowiska naukowców, nawet nasz Uniwersytet Gdański uhonorował go nagrodą Honoris Causa w roku 1994, kilka miesięcy przed jego śmiercią.
Wszystko fajnie, ale jak kilka lat później zrobiono porządki po wielkim profesorze, to okazało się że Pan Adolf Butenandt w czasie wojny współpracował z pewnym lekarzem w Oświęcimiu o nazwisku Mengele, który to podsyłał Adolfowi "papki" z ludzkiego mięsa do badań. Okazało się że Butenandt przez całe życie trzymał kwity na współpracę u siebie pod kluczem i odszedł w chwale i sławie.
Ciekawie współpracę skomentowała Wikipedia:
"Przekonania polityczne i wkład Adolfa Butenandta w hitlerowski wysiłek wojenny nie zostały w pełni udokumentowane"

Jak ktoś kiedyś udokumentuje działalność Adolfa Butenandta, to może być ciekawa lektura. Badania nad hormonami w Obozach Koncentracyjnych były, ale na oficjalnej liście badań które przeprowadzali Niemcy ich nie ma. Dlaczego? Norymberga też o tym milczała.

3 komentarze:

 1. Witamy wszystkich serdecznie. Poniżej w linku znajduje się alternatywny materiał z terenu, z udziałem Pana Dariusza Kwietnia. Polecamy i pozdrawiamy serdecznie wszystkich którzy nie boją się prawdy.
  https://youtu.be/F65sjIZ-h84

  OdpowiedzUsuń
 2. A tutak link do forum Riese- Inna Rzeczywistość:

  http://www.rir.fora.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Do riese Londyn dziękuję za szybką reakcję w mojej sprawie.
  Kuba o milionach twarzy według DeKla hehe

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.