niedziela, 6 marca 2016

Dziwna przesypownia i znikający człowiek w pasiaku - Dariusz Kwiecień


6 komentarzy:

 1. Dzień dobry Panie Dariuszu,

  Sledzę Pana bloga już jakiś dłuższy czas i chciałbym bardzo w jakiś sposób pomóc. Tak się składa że w którymś z poprzednich filmików prosił Pan o pomoc w tłumaczeniu dokumentów. Język niemiecki znam bardzo dobrze ponieważ wychowałem się dwujęzycznie, proszę podać mi swojego maila jeżeli będzie Pan zainteresowany to służę wszelką pomocą w tej sprawie ps. na pewno w to lato mam zamiar Pana odwiedzić z kolegą.

  Wielkopolska Pozdrawia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Armagedon, otwarcie wrót wg M.Szczytyńskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=tjqWxkQrgq4

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Dariuszu oglądam pana filmiki z ogromnym zainteresowaniem. Całkiem niedawno przeprowadziłam się w okolice Czernicy i oczywiście oglądałam o niej film. Całkiem niedaleko leży Jelcz-Laskowice i tutaj nie natknęłam się na żaden film. Postanowiłam zasięgnąć informacji od znajomej która jako małe dziecko tutaj mieszkała.
  Opisała iż cali Jelcz na górze to połowa miasta gdyż pod ziemią jest drugie niejako związane z zakładami jelcza. Że bloki po gestapo zostały przerobione na mieszkalne (w jednym takim mieszkała znajoma)
  Że obóz jeniecki był w Jelczu i zostało to przerobione na stołówkę zakładową. Oraz jezioro to praca właśnie jeńców.
  Mam też wrażenie ze była tu porodówka. .. ( lecz to bardziej moje przeczucia )
  Czy jest coś panu więcej wiadomo na ten temat?
  Jelcz leży niedaleko czernicy z czernicy do Wrocławia to już rzut beretem .... ciąg korytarzy podziemnych wcale by mnie nie zdziwił. ...

  OdpowiedzUsuń
 4. W temacie- w latach 90tych, kiedy ten akwen wodny, i ktorym piszesz koegzystowal w raz z nieistniejacym juz, okalajacym go osrodkiem domkow.. slyszalem bezposrednia opowiesc "kierownika" tegoz osrodka: twierdzil, ze to wyrobisko ma miejscami 30metrow a na dnie spoczywaja jakies ciezarowki, ktore zostaly zbombardowane gdy przejezdzaly przez zamarzniete jeziorko. Nie wiem ile w tym prawdy, moze tylko lokalne bajdy.. ale faktem jest to, ze w okolicznych lasach jest sporo ciekawych obiektow oraz dziwnych biegnacyh do nikad wybetonownych ciezkimi plytami drog (w las). Jak pojdziesz rowerem od strony kompieliska w strone olawy (lasem) znajdziesz po prawej strony duuzy bunkier. Ponoc testowano tam bron.

  OdpowiedzUsuń
 5. W filmie mówisz Darku o konstrukcji "... dużej piłki pinpongowej". Amerykanie wspólnie z Niemcami w roku 1949 w ramach projektu Operacji Paperclip na podstawie doświadczeń niemieckich wybudowali "czarną bilę", komorę o wadze 131 ton i wysokości 4 pięter która pozwalała prowadzić badania jak na różnych wysokościach działały rozpylone środki biologiczne. Konstrukcje które widziałeś wcześniej mogły być poprzednią, typowo niemiecką konstrukcją ...

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.