czwartek, 3 września 2015

Łeba - Ustka cz.IINazwisko usteckiego "Doktora Mengele" : Heinz-Helmut von Wuhlisch (1892-1947)

Polecamy będąc na wybrzeżu, wycieczkę na Bunkry Bluchera
Ciekawe miejsce, świetnie przygotowany interaktywny bunkier!
Pozdrawiamy kolegę sprzedającego bilety, który wybiera się na urlop do Riese :)

7 komentarzy:

 1. Witam.

  Powie pan coś na temat projektu "Chronos" ogólnie coś o HAUNEBU

  OdpowiedzUsuń
 2. A co ma generał lotnictwa do Mengele? Kolejne naciągane historie.
  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090510/USTKA/868807791

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedz jest bardzo prosta brał udział w pracach wysokościowych Stachera , jako pułkownik lotnictwa był poza wszelka kontrola polecam wykaz zbrodniarzy wojennych powiązanych z medycyną , gdyby było inaczej nie został by uznany za zbrodniarza i nie popełnił by samobójstwa w 1947

   Usuń
  2. Po pierwsze to na dowodzącym jakiejś racji spoczywa obowiązek udowodnienia swojej tezy, także proszę o taki wykaz "zbrodniarzy wojennych powiązanych z medycyną", a po drugie to generał Heinz-Hellmuth von Wühlisch miał zostać sądzony za zbrodnie popełnione w holenderskiej miejscowości Putten przez podległe sobie wojsko - dlatego też został wydany Holendrom, lecz wolał popełnić samobójstwo nie czekając na wyrok. Co rodzi punkt "po czwarte" - nikt go jeszcze nie zdążył uznać za zbrodniarza. To tak gwoli ścisłości. I kolejna rzecz - w przeciwieństwie do autora, podaję źródło, dostępne nawet w Internecie. Można np. przejrzeć taką publikację jak: "Razzia in Putten: Verbrechen der Wehrmacht in einem niederländischen Dorf" autorstwa Madelona de Keizera.

   Usuń
 3. dobrze, dobrze, coraz lepiej!...

  OdpowiedzUsuń
 4. a może powie Pan coś o Estończykach z 20. SS wokół Jeleniej Góry. Podobno ukryli tam złoto i monety zrabowane w Rydze.

  OdpowiedzUsuń
 5. nawiązując do " wojenne tajemnice.... '' a mianowicie tablicy którą przedstawiłeś to jest tam pewien błąd odnośnie oznaczenia okrętu podwodnego. Raczej na pewno nie był to okręt U-13. 13 zatonęła w 1940 roku w kwadracie marynarki AN 8441 portem macierzystym była Kilonia. Przeglądając historię patroli ( względem minowania i zatopionych okrętów ) nic nie wskazuje na to aby kiedykolwiek znalazł się w Ustce. ( to głównie dla tych którzy szukali by informacji po numerze jednostki )
  informacja pochodzi z książki " U-Booty typu II - Podwodne drapieżniki Hitlera" - M.Borowiak

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.