poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Komu potrzena jest prawda ....

250 tyś żołnierzy LWP i korpus kobiecy to zbrodniarze wg najnowszej historii kreowanej przez PiS .Mam pytanie czy to nie w Lublinie 22 Lipca 1944 odprawiono po raz pierwszy msze w języku zrozumiałym dla chłopów czyli po Polsku ? , a nie po łacinie .... Czy za tzw komuny kościoły były zamykane na noc i w ciągu dnia , nie , były otwarte 24/h .Chciałem znajomym z NY czyli Frankiemu i innym pokazać kościół od środka i co i mogliśmy popatrzeć przez szybkę ....  Kościół jest otwierany w godzinach urzędowania , czyli jak się podoba plebanowi , odpowiedź kabotyna - bo kradną , a za komuny ludzie tam szukali pociechy i wsparcia i nie okradali kościołów ..
Gdzie Polscy bohaterowie z pod Lenino , Kołobrzegu , Berlina , gdzie miliony ofiar Niemieckich zbrodni na narodzie Polskim na pewno nie w Katyniu ..... Bohaterowie bezimienni Ci z AK i AL w otchłani niepamięci , zapomniani i nie chciani ... To jest przykre że sami dokonujemy podziału , który przyda się w depopulacji ....

24 komentarze:

 1. Niestety w 100% racja . Dziwnych czasów doczekaliśmy w których mali ograniczeni zakompleksieni ludzie układają historię w/g swoich fanaberii . Przez tą rusofobię robimy sobie same problemy. Wezmy mały ruch przygraniczny z Rosją który jest cały czas zawieszony , mnóstwo naszych rodaków nie ma pracy lub ma duże straty przez tą typowo polityczną ( ksenofobiczną patrz.rusoboficzną zagrywkę) . Czemu ma to służyć ?? A co do LWP to ręce opadają . Gdzie i czym byśmy byli gdyby nie LWP i Ruskie wojsko podczas II wojny światowej ?? Niech każdy zada sobie to pytanie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie ruskie wojsko w 1939 i pakt komunistow z nazistami, Polska najprawdopodobniej byla by wolnym panstwem i nie zginwlo by kilkadziesiat milionow ludzi. Na zachodzie zabraklo wschodnich dywizji ktore anichilowali sowieci, gdyby nie oni to Kampania Wrzesniowa byla by Wojna Obronna 1939/1940, az do kontrataku aliantow na zachodzie. A tak dzieki tym twoim sowieta alianci nie zyskali czasu na przygotowanie kontrataku.

   Usuń
  2. Kretyni zapoznaj się z historią 😭

   Usuń
 2. tak trzymac panie Darku prawda boli ale dokladnie tak bylo jak pan pisze.pisowszczycy :-) tego nie zrozumieja.czlowiek srednio inteligentny patrzy na dwie strony i wtedy mozna wywnioskowac a ten pierwszy sort rozumie tylko swoja jedyna prawde

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.gk24.pl/wiadomosci/swidwin/a/czy-tu-sa-szczatki-dzieci-z-lebensborn,10555528/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak sobie przypomniałem o tym wierszyku, to normalnie zaniemogłam.
  Są wakacje, no to mój wakacyjny komentarz do „wakacyjnych rewelacji”:

  „Trudny rachunek”
  (Julian Tuwim)

  Szły raz drogą trzy kaczuszki,
  Grzeczne, że aż miło:
  Pierwsza biała, druga czarna,
  A trzeciej nie było.

  Na spotkanie tym kaczuszkom
  Dwie znajome wyszły:
  Pierwsza z krzaków, druga z sieni,
  Trzecia prosto z Wisły.

  Aż tu jeszcze jedna idzie,
  Bardzo wesolutka,
  Idzie sobie, podskakuje,
  A ta druga - smutna.

  Siadły wszystkie na ławeczce,
  Wtem dziewiąta krzyczy:
  "Pięć nas było, a jest osiem!
  Kto nas wreszcie zliczy?"

  Na to mówi jej ta trzecia:
  "Sprawa bardzo trudna!
  Wyszłam pierwsza, przyszłam szósta,
  Teraz jestem siódma!"

  I nie mogły się doliczyć,
  Nic nie wyszło z tego,
  Więc do domu, choć to kaczki,
  Wróciły gęsiego.

  Darek, jesteś dobry, nie przestawaj – będzie nudno ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historia wg kwiecienia przypomina odczyt w wariatkowie, gdy krejzus czynił go ze starej książki telefonicznej.

   Usuń
 5. LWP to byli kolaboranci,współpracowali z nowym okupantem. O AK mówi sie głośno i dobrze,AL to sługusy Moskwy. Ciekawe czym Ci tak PiS zaszkodził???

  OdpowiedzUsuń
 6. SZTORM 68 - Historia Kłamstw

  Lecz posłuchaj szumu wiatru
  Autentycznych dziejów klisze
  Opowieści gdzie się skryli
  Bezimienni patrioci
  Wymazani z podręczników
  Lub oddani w ręce kata
  Kłamstwo wiedzie ich na szafot
  Gdzie umiera naga prawda

  https://www.youtube.com/watch?v=JVSTczTbsEY

  OdpowiedzUsuń
 7. Wśród każdego "sortu" są ludzie i taborety. Były czarne owce wśród AL, AK, LWP i teraźniejszym WP... to włącznie zależy od człowieka i jego empatii. Wrogami Polski byli, są i będą ruski i niemcy (oczywiście nie wszyscy, bo nie można uogólniać). Dlaczego kiedyś był "porządek" - bo "komuna trzymała za ryj".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bys zdechl za wymienienie bandyterki z AL w jednym zdaniu z AK, antypolska kreaturo. AL jak i BCH powstawaly z kryminalistow i zdrajcow przedwojennych komuchow wypuszczonych z wienzien przez okupanta sowieckiego, z antypolakow i bandytow.
   Tarrorem nazywasz porzadek, ciekawe myslenie homosovietikusa.

   Usuń
  2. Dario Mario historia nie jest czarno biała tylko pełna odcieni szarości. Pomijając już niewyszukany język jakim odpowiadasz Piter Pan to troszkę więcej wiedzy i obiektywizmu. Patrząc wojenne losy swojej rodziny widzę dwóch swoich dziadków jeden podoficer jednego z najchwalebniejszych zgrupowań AK drugi pracownik przymusowy w fabryce uzbrojenia w okolicach Łodzi działał w AL bo jako prosty "robol" wychowany w niewielkiej wsi miał do nich dostęp i trudno żeby był przed wojną komunistom mając w 39 roku lat 16. Obaj walczyli z okupantem który mordował ich rodziny a że dowódcy mieli swoje polityczne aspiracje które prowadziły do zbrodni to już inna historia. Jeden dziadek po rozbiciu oddziału idącego na pomoc Powstaniu pozostaje w głównym nurcie AK razem ze swoim dowódcą pomimo tego że wielu z jego kolegów trafia do oddziałów słynnego "Łupaszki" który jak wiadomo już wtedy zaczyna podejmować dość kontrowersyjne działania jednak jak widać na przykładzie dziadka nie każdy ma ochotę na mordowanie swoich niedawnych sąsiadów w myśl ideologi i fałszywie pojmowanego patriotyzmu. Drugi dziadek cudem unika wywózki wgłąb Rzeszy i wyobraź sobie że po wojnie nie wstępuje do UB tylko dalej pracuje jako robotnik co tylko potwierdza że "nie każdy ma ochotę na mordowanie swoich niedawnych sąsiadów w myśl ideologi i fałszywie pojmowanego patriotyzmu" mało tego nigdy również nie wstępuje do PPR,PPS czy późniejszej PZPR. Obaj byli przyzwoitymi ludźmi każdy z nich podczas wojny walczył jak umiał i jak mógł. Dziś obaj już nie żyją i śmiem twierdzić że uwłacza ich pamięci zarówno całkowita negacja ofiary zwykłych żołnierzy z AL BCH LWP jak i stawianie w jednym szeregu z ludźmi pokroju Łupaszki czy Burego.

   Usuń
  3. Wróć pedałka ma do szkoły, by uczyć się ortografii😃 bo na resztę za późno. Każdy kiedyś zdechnie, także i ty buraku, ale patrząc jak się tym pachołki że stolycy podniecasz, to będziesz szybszy. Nie będę wypowiadał na temat patriotyzmu bo z takimi debilami jak ty się nie dyskutuje 😂

   Usuń
 8. Panie Darku a czy Ci bohaterowie LWP po wojnie nie mordowali ramię w ramię ze Stalinowcami AK i innych polskich patryjotow? Patrz Inka itp

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawda (tzw) potrzebna jest politykom to napędza słupki. Reszta kompletnie się nie liczy , oczywiście oprócz kasy. Religia, sumienie, patriotyzm to okrzyczane slogany ale/i najtańsza jest krew człowieka (tzw. POLAKA) który dla potomnych walczy o FREEDOM - w imię czego i po co?

  OdpowiedzUsuń
 10. Podziały powstały zaraz po roku 50. Powolano i zmodernizowano kilka instytucji

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe kto teraz by walczył za Antoniego,koszary i kościoły świecą pustkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. ja pier... nie wiem jak Wy ale ja mam juz dość,Darek ,Franki to żaden Twój znajomy i gość,po co te brednie i kłamstwa??? masakra.... ja odpuszczam,o ile ,,inna rzeczywistość jest jak najbardziej na miejscu,ma facet fantazję i tyle , to bezczelnych podwórkowych kłamstw mam dosyć.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pisałem już kiedyś o tym. Jak Pan Darek bierze się z politykowanie, to nie tylko ręce opadają.

  Ale przede wszystkim maski. Maski opadają osobnikom, którym się wydaje, że jak nabluzgają na Kaczyńskiego, skrytykują Maciarewicza, to Naród zapomni kto mordował po '45, wsadzał do więzień, przesłuchiwał i strzelał w potylice.
  I niezgadzanie z politykami jeszcze bym zrozumiał, gdyby nie to, że przedstawiane na blogu poglądy to skrajne oczadzenie umysłowe, jakże bliskie potomkom UB, SB i żołnierzy lWP.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zamiast się bezproduktywnie włóczyć z kwiecieniem i tak nic nie rozumiejąc z jego kłamstw, niech franki voodoo wreszcie weźmie się za zrobienie z truchła jareckiego zgrabnego zombi. Może być bez butów magicznych, bo te pewnie już kwiecień opchną naiwnym zmywakom w Anglii.

  OdpowiedzUsuń
 15. Codziennie oglądam TV i czytam prasę ale nigdy jeszcze nie spotkałem się z tym aby ktoś z PIS-u ani ktokolwiek inny obwiniał wszystkich żołnierzy LWP, a tym bardziej Korpus kobiecy o ludobójstwo. Jeżeli ktoś mówi już o tym to w kontekscie formacji KBW. Więc tym bardziej nie wiem po co pan pisze takie rzeczy, które nijak się mają do rzeczywistości!

  OdpowiedzUsuń
 16. Kolejny nick durnia z Warszawy😃 dario-mario utworzony w czerwcu 2016 😂

  OdpowiedzUsuń
 17. Nadmienię tylko, abstrahując od tutejszego sporu... że była trzecia siła ---> Kombinator Gen. Sikorski i jego hunta wojskowa wierząc we Francuzów doprowadził do zerwania konstytucyjnej ciągłości Rządu RP stawiając Naród od razu na równi pochyłej. Powstał delikt w świetle prawa międzynarodowego - Rząd Polski Sikorskiego nie podpisywał konwencji Polsko-Francusko-Brytyjskiej, Rząd Sikorskiego nie był wybrany demokratycznie z woli narodu polskiego a więc umowa ta nie obowiązywała już Francuzów i Brytyjczyków. Dlatego w Jałcie tak potraktowano Polskę. Jedynym faktycznym obrońcą sprawy polskiej w Jałcie w sensie jej obszaru państwowego był - co by nie mówić i co by nie sądzić - w świetle dokumentów i stenogramów z konferencji jałtańskiej - ten znienawidzony przez opinię publiczną polakożerca Stalin.

  Gen. Sikorski został zabity dlatego że był skłonny do porozumienia ze Stalinem, a Stalin był skłonny Sikorskiego popierać w jego dążeniu do poukładania stosunków w Europie środkowo wschodniej po II wojnie światowej, z uwzględnieniem mocarstwowej pozycji ZSRR. Dzięki Temu że Sikorski konferował ze Stalinem kilka razy o powojennej strukturze obszarowej państwa polskiego - Stalin już po śmierci Sikorskiego uznał że trzeba Polsce dać Sudety, Pomorze Gdańskie i co najmniej 3/4 Prus wschodnich. To że Lwowa nie mamy to zawdzięczamy nie Ruskim tylko "ukochanym" obecnie Amerykanom i Brytyjczykom. To oni wymogli na Stalinie w Jałcie skorygowanie granicy polskiej do "Linii Curzona". W latach 50-tych była szansa na przyłączenie do kraju Lwowa i okolicznych terenów aż do granicy przedwojennej ale towarzysz Bierut uznał że Lwów to będzie problem dla polskich stosunków z Ukraińską Republiką Ludową na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.