poniedziałek, 2 marca 2015

Gdy Polska powstałą w 1918 od razu była okupantem

Tereny Ukrainy i Białorusi nadają nam ,  wyzwoliciele (Bękarty Europy Polacy cytat W. Churchill  )  i od pierwszego dnia co ,,, Okupacja Ukrainy i innych państw , następnie Polska Rasa Panów i Zaolzie , .. Piłsudski jedyny Polski pierwszy 'Twardy'  olewa kler i jak kończy  jak Tadeusz Kościuszko . Gen Sosabowski kolejny wyklęty , Gen Maczek , i inni to Oni walczyli za Wolna Polskę , a nie jakieś bandyckie kacyki , miliony więźniów Niemieckich Obozów Koncentracyjnych to kolejne szeregi Żołnierzy Wyklętych ....

6 komentarzy:


 1. Kwiecień! Twoja historia mogłaby się zupełnie inaczej potoczyć. Mogłeś zrobić legalne uprawnienia, dalej pracować dla Szpakowskiego - oprowadzać grupy czy nawet handlować "plastikowymi łukami". Ale ty nie - owładnęły cię chore ambicje samozwańczego historyka eksperta, stałeś się "wszechwiedzacym od wszystkiego" Pomyśl, że oprowadzasz wycieczki po kompleksach czy okolicy, robisz to legalnie i pleciesz te swoje bzdety ale pod koniec wycieczki wyraźnie informujesz uczestników, że to tylko twoja interpretacja. Jak było naprawdę - ty zachęcasz żeby sprawdzili sami. Oczywiście skupiasz się na jareckim, gadających psach czy szklanych trumnach. Nie robisz z siebie eksperta od survivalu, samoobrony tym bardziej od historii II wojny św. Wszyscy wiedzą żeby traktować wszystko z przymrużeniem oka, jest atrakcja, jest zabawa jest ok. Wtedy nikt nie będzie się z ciebie śmiać a ty zarobisz na chmiel powszedni.
  Nie wiem ile w tej twojej działalności jest paranoi a ile przemyślanego działania. Nie wiem jak żyjesz teraz ze Szpakowskim. Nawet nigdy cię w Sowich nie spotkałem. Co więcej nie zna Cię osobiście nawet ekipa z którą kiedyś współpracowałem a która nadal aktywnie działa w Górach Sowich, Kotlinie Kłodzkiej czy okolicach.
  Pomyśl! Możesz jeszcze wyjść na prostą tylko zrób coś z sobą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Kolego, ale tak wyglądają te spotkania. Kwiecień informuje ludzi, że jest to jego interpretcja i jego wiedza, nie wszystko co mówi jest w 100% faktem. To że uczestnicy czy internauci nadinterpretują wiedze Kwietnia to ich problem. Stąd wynika cały szum i niepotrzebne nieporozumienia. Spotkania mają (jak sądze) na celu sprowokowanie ludzi do dyskusji i wymiany zdań. W końcu jak nie będziemy rozmawiać o historii to każdy będzie mógł wmówić Naszym dzieciom, wnukom historie jaką będzie chciał. Dzięki takim spotkaniom i wymianie zdań pomiędy uczestnikami ludzie mogą weryfikować swoją wiedze, wielu z nich na pewno po takim spotkaniu sięgnie do literatury, aby uzupełnić lub zweryfikować swoją wiedze (czy wiedze Kwietnia). Atrakcja jest, zabawa jest, więc myśle że jest OK. No chyba, że Szanowny kolega woli słuchać bredni z ust wykwalifikowanych przewodników, którzy opowiadają o krążących legędach - czyli robią dokładnie to samo co Kwiecień tylko mniej barwnie.

   Usuń
 2. Mama pewną ciekawostkę, proszę posłuchać tego Pana . Oto link : https://www.youtube.com/watch?v=x0ZE6UELZF4

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas na lekcję historii nr 3 (poprzednie na https://www.youtube.com/watch?v=ThSl9Scw-F4 - Skrót prelekcji z Poznania 28-02-2015
  Bez wulgaryzmów, ale merytorycznie.
  1. Proszę zapoznać się z mapą Rzeczpospolita Obojga Narodów w latach 1569-1795, wtedy przestanie Pan (mam nadzieję) pisać i promować tezę, że „Tereny Ukrainy i Białorusi nadają nam , wyzwoliciele …”
  2. Nie wiem, dlaczego cytuje Pan akurat Churchill’a. Od 1917 - 1919 Churchill był „zaledwie” ministrem uzbrojenia w rządzie Lloyd George. Nota bene nie kojarzę jego wypowiedzi o „Bękarty Europy Polacy cytat W. Churchill”, proszę o wskazanie źródła.
  A propos, na jednej ze stron http://prawica.net/39592 znalazłem taki oto komentarz:
  „Winston Churchill – notoryczny zbrodniarz narodu polskiego, sprzedawca Polski i agent syjonizmu. Obrzydliwie tłusty, wredny żydowski wieprz o tytoniowym oddechu, gołosłowny i odziany w cygański uniform. Jeszcze raz, obrzydliwy.” W niektórych aspektach, z perspektywy czasu, trudno się z tym nie zgodzić.
  3. „Okupacja Ukrainy i innych państw” – ale, o co chodzi? Do wybuchu wojny w tych miastach:
  - Lwów - przed wybuchem II wojny światowej, mieszkało tam 50% Polaków, 33% Żydów i 15% Ukraińców,
  - Łuck - Żydów (49%), Polaków (35%). Po wybuchu II wojny światowej, od 7 września 1939 Łuck był tymczasową siedzibą Rządu RP.
  - Polacy w Kijowie stanowili elitę społeczną i intelektualną. Na tutejszym uniwersytecie kadrę naukową i studencką początkowo (po upadku powstania styczniowego – to są zabory, „Polski nie ma”) tworzyli prawie wyłącznie Polacy (studenci i wykładowcy ukraińscy i rosyjscy stanowili w tych latach zaledwie około 10% społeczności akademickiej). W roku akademickim 1838/39 studenci polscy stanowili 62,5% ogółu studentów. Na przełomie wieków, żyło w Kijowie ponad 35 000 Polaków (1900 rok), liczba ta wzrosła prawie trzykrotnie do roku 1915 i osiągnęła ponad 100 000.
  - Wilno: Polacy 65,9%, Żydzi 28% Rosjanie 3,8%, Białorusini 0,9, Litwini 0,8%
  - Grodno: Polacy (60%) i Żydzi (37%), Litwini i Białorusini (3%). Etc. Itd.
  4. Odnośnie Zaolzia:
  "Decyzja powzięta przez Konferencję Ambasadorów wykopała pomiędzy dwoma narodami przepaść, której nic wypełnić nie zdoła." Ignacy Jan Paderewski. Temat Zaolzia nie jest naszą hańbą, tylko w/w Konferencji Ambasadorów i AGRESORA!!! Czechów (rok 1919).
  Jeżeli można, c.d.n.

  OdpowiedzUsuń
 4. Padnie Darku, trzeba dodać do listy także, gen. Świerczewskiego, on jako pierwszy z Polakami walczył z Faszyzmem w Hiszpanii. Potem go IPN osądził jak osądził, że mordował Polaków, i był wielkim komunistą.
  Co to obozów koncentracyjnych, to na stronie Świnoujścia, jest art., że sąd RP uchylił sprawę dotyczącą Die Welt odnośnie nazwania obozów Polskimi obozami Koncentracyjnymi, zapodaje linka, i proszę o komentarz Pana dotyczący tego art. http://iswinoujscie.pl/artykuly/35976/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli człowiek, pokazuje, że historia jest jeszcze za tz."ogrodzeniem", a nie tylko to co znajduje się w środku, to inni to negują, i jest wielka wojna. Pan Darek ma posłuch, ma swoich fanów, ile jest rożnych ludzi, co skupiają swoją osobowością i posłuchem grono ludzi. Ludzie robią panu krecią robotę, ale i tak prawda wyjdzie na jaw. Padnie Darku niepoddany się z Panem!!!

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.