czwartek, 9 sierpnia 2012

Tuczno - bagna

6 komentarzy:

 1. Wakacje w pełni !!! I jak tu się oderwać od kompa jak Sz.P.Darek przesyła takie fajne filmiki,Spodnie człowiek ma suche i nie śmierdzi ;-)Pozdrowionka ,dobrej pogody !!! I owocnych poszukiwań , może w końcu zrobimy kiedyś razem wypad do Riese . a i ...stopy wody pod kilem (a nie kłody) ;-)))Czekamy na następne dobre wieści i Wszystkich Was tam obecnych pozdrawiamy !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam.O ile pamiętam pod Gdańskiem walczyła 4 dywizja pancerna Wehrmachtu a nie piąta bo ta walczyła pod Königsbergiem częściowo i na półwyspie Sambijskim.Natomiast 5 pancerna waffen SS była na Węgrzech.Natomiast oberst von Luck dowodził grupą bojową "kampfgruppe von Luck" pod Lubaniem w przeciwuderzeniu na to miasto.Mówię o Hansie Ulrichu von Luck,dowódcy pułku a potem grupy bojowej z 21 dywizji panc.walczącej na północ od Pieńska wówczas.Piątą dywizją pancerną dowodził wówczas gen. Decker ale nie było tam oficera o tym nazwisku.Natomiast ciekawe jest co kryją bagna? Bravo p.Darku,proszę się nie martwić posądzeniami o komercję i reklamę Sapetów.Ludziom się zawsze coś nie podoba.Niech każdy robi swoje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, świetny blog. Uwielbiam takie tajemnice III Rzeszy. Przeczytałam parę książek o Riese, g. Sowich, Książu i jego tunelach etc. Interesuje mnie głównie tajemnice na terenie WJM i GRU (Giżycki Rejon Umocniony). Jednakże sercem jestem caly czas przy dolnym śląsku (chociaż nigdy tam nie byłam). Marzeniem moim jest pochodzić po sztolniach, po g. Sowich i zobaczyć tunele pod zamkiem w Książu...odwiedzić zamek Czocha...Bedę tu zagladać na pewno! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fotorelacja...

  http://davidicke.pl/forum/post146770.html#p146770

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  zgadzam się z P.Dariuszem w skrzyniach tam zatopionych ewentualnie mogą być dokumenty wojskowe, ewentualnie obozowe. Przy odrobinie szczęścia może jakieś plany lub miejsca schowania czegoś, nie spodziewał bym się tam żadnych bogactw, ale jak Rosjanie chcieli osuszyć te bagna i zadali sobie tyle trudy więc coś tam musi być ważnego

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Darku proszę szybko pisać co było w skrzyni i jakiś filmik :) POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.